André Mink, een man met een passie
Verslag door Geert Flinkert
In deze rubriek hebben we al vele sporters gesproken met een bijzondere sportbeoefening. Sporten waarvan je denkt ‘hoe kan een sporter met een beperking deze sport toch uitoefenen?’ In deze editie van de nieuwsbrief besteden we aandacht aan paradarten.
André ‘Eagle’ Mink uit Stadskanaal heeft een grote passie: DARTEN. In 2020 kreeg hij een ongeval op zijn werk, hij kwam hierdoor in een rolstoel terecht en het darten kwam stil te liggen. Al die tijd zat André thuis. Zijn handen jeukten om weer zijn grote passie te kunnen uitoefenen. Hij werd getipt voor PARADARTEN. Dit is bedoeld voor iedereen met een lichamelijke beperking, die aan de voorwaarden van de World Paradarts voldoet.
De Nederlandse Darts Bond organiseert al enkele jaren verschillende toernooien voor paradarters. Het is niet gratis; je moet inschrijfgeld betalen en ervoor door het land reizen. André heeft een missie, namelijk ‘paradarten meer op de kaart zetten’. Het is fantastisch wanneer een paradarter meer regionale wedstrijden en toernooien kan spelen. Tijdens het NK paradarten in 2025 behaalde André zelfs de derde plaats. Dit smaakt naar meer.
Het paradarten is verdeeld in twee categorieën: de mensen die spelen in een rolstoel en de mensen die kunnen staan. De paradarters hebben de keuze tussen gooien op de normale hoogte van 1,73 meter of op de hoogte voor rolstoelers van 1,37 meter. De banen kunnen hierop makkelijk aangepast worden.
Het zou mooi zijn wanneer paradarten ook een plek krijgt binnen de gemeente Overbetuwe en omliggende gemeenten. André is graag bereid zijn kennis en kunde met enthousiastelingen te delen.
Darten met een beperking? Natuurlijk kan dat!