Waardevol gesprek van de SGO met de gemeente:
De gemeente gaat t.a.v. het leerlingen vervoer eerst uit van wat kan de ouder zelf doen. Dit wordt zorgvuldig bepaald middels de wettelijke kaders.
Knelpunten
De meest knelpunten zijn binnen het leerlingenvervoer de reisduur, (eerste kind wordt eerste opgehaald en wordt ook weer als laatste weggebracht), tekort aan personeel, steeds drukkere wegen tijdens spitsuren en de combinatie onwenselijk gedrag kinderen in één taxi waarbij soms een taxichauffeur niet meer wil rijden op die route.
Klachtafhandeling AVAN
In het klanttevredenheidsonderzoek voor het vraagafhankelijk vervoer scoorde de klachtenafhandeling met een 6,0 een voldoende. Bij het onderzoek naar het routevervoer werd de klachtafhandeling beoordeeld met een 5,2. Onvoldoende dus. Daarover is in het begeleidende persbericht het volgende geschreven door AVAN:
“Een aandachtspunt blijft de afhandeling van klachten. Slechts 43% van de klagers maakt gebruik van het officiële klachtenmeldpunt, waar de beoordeling van de afhandeling een 5,2 krijgt. Klachten via andere kanalen scoren lager. Avan scoort hiermee onder de norm. De vervoersorganisatie blijft zich inzetten voor een betrouwbare en klantvriendelijke dienstverlening en moedigt reizigers aan klachten via de juiste kanalen te melden zodat deze tijdig en correct kunnen worden opgepakt.“
De SGO is benieuwd wat u van AVAN vindt. Laat het ons weten!
De SGO evalueert hierover voortaan één keer per jaar met de gemeente.